Sort by

Stu has logged 69 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
American Factory

American Factory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
In the Aisles

In the Aisles

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tom Lehrer: Live in Copenhagen

Tom Lehrer: Live in Copenhagen

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Echo in the Canyon

Echo in the Canyon

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Bookshop

The Bookshop

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fisherman’s Friends

Fisherman’s Friends

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Far from the Tree

Far from the Tree

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Transit

Transit

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
In the Soup

In the Soup

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Heiresses

The Heiresses

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Give Me Liberty

Give Me Liberty

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Election

Election

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Biggest Little Farm

The Biggest Little Farm

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Maiden

Maiden

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sword of Trust

Sword of Trust

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Keeper

The Keeper

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
My Polish Honeymoon

My Polish Honeymoon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Day After

The Day After

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dealt

Dealt

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Late Night

Late Night

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
To Dust

To Dust

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Spy Behind Home Plate

The Spy Behind Home Plate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Arctic

Arctic

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Becoming Astrid

Becoming Astrid

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
If You're Not In The Obit, Eat Breakfast

If You're Not In The Obit, Eat Breakfast

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Still Life

Still Life

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pinsky

Pinsky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Farewell, Herr Schwarz

Farewell, Herr Schwarz

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry