• The Harder They Fall

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Benediction

    ★½

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Mona Lisa and the Blood Moon

    ★★★½

  • True Things

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • Encounter

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Bull

  • Free Guy

    ★★

  • Vivo

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Nitram

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★★

  • Paris, 13th District

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Neptune Frost

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★½

  • The Medium

    ★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • Mothering Sunday

    ★★

  • The Souvenir Part II

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★

  • The Justice of Bunny King

    ★★★

  • The Beta Test

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Seaspiracy

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Happily

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Ninjababy

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Misha and the Wolves

    ★★½

  • Together Together

    ★★★½

  • Mass

    ★★★★

  • Luzzu

    ★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★