Stu has logged 73 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
USS Indianapolis: Men of Courage

USS Indianapolis: Men of Courage

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Before the Flood

Before the Flood

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Poltergeist

American Poltergeist

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Contract Killers

Contract Killers

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Gangsters Gamblers Geezers

Gangsters Gamblers Geezers

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Paranormal Activity: The Ghost Dimension

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
03
In Time

In Time

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Trolls

Trolls

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Una

Una

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A United Kingdom

A United Kingdom

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Fall

The Fall

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Possession of Michael King

The Possession of Michael King

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Anthropoid

Anthropoid

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
David Brent: Life on the Road

David Brent: Life on the Road

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★½
Edit this entry  
13
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Nerve

Nerve

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Grimsby

Grimsby

2016
×
★★
Edit this entry  
31
Son of Saul

Son of Saul

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The BFG

The BFG

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Weiner

Weiner

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★½
Read the review Edit this entry