Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Old

Old

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Edit this entry  
11
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★
Edit this entry  
11
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★★
Edit this entry  
10
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★★
Edit this entry  
08
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Edit this entry  
05
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
Peter Rabbit 2: The Runaway

Peter Rabbit 2: The Runaway

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★★½
Edit this entry  
30
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★
Edit this entry  
29
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
How It Ends

How It Ends

2021
×
★★
Edit this entry  
29
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
He's All That

He's All That

2021
×
½
Edit this entry  
27
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
25
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
22
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Edit this entry  
21
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Edit this entry  
17
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Edit this entry  
15
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Edit this entry  
11
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
07
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
07
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Edit this entry