luca has logged 30 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Brave

Brave

2012
×
★★★★
Edit this entry  
31
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Ramona and Beezus

Ramona and Beezus

2010
×
★★★½
Edit this entry  
31
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Last Letter From Your Lover

The Last Letter From Your Lover

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch

Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch

2005
×
★★★
Edit this entry  
25
Stitch! The Movie

Stitch! The Movie

2003
×
★★★
Edit this entry  
25
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Edit this entry  
24
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Edit this entry  
23
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Edit this entry  
22
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★½
Edit this entry  
18
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★
Edit this entry  
18
Starstruck

Starstruck

2010
×
★★★
Edit this entry  
16
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★
Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

2010
×
★★★
Edit this entry  
05
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★
Edit this entry  
03
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★★
Edit this entry  
03
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Edit this entry