Sort by
  • Disenchanted

    ★★★

  • Enola Holmes 2

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • Samaritan

    ★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Luck

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Adele One Night Only

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • A Man Named Scott

  • Red Notice

    ★½

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Squid Game

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Afterlife of the Party

    ★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Luca

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • 22 vs. Earth

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Us Again

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • WandaVision

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Two Distant Strangers

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Mainstream

    ★★½

  • Tenet

    ★★½

  • The High Note

    ★★★½

  • A Modern Farewell

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • Sisters-In-Law at War

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

  • Loop

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 6 Underground

    ½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • Joker

    ★★★