Sort by

Stylo_ has logged 190 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Watching the Detectives

Watching the Detectives

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Salt

Salt

2010
×
★★★
Edit this entry  
23
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★★½
Edit this entry  
17
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★½
Edit this entry  
21
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Edit this entry  
18
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Source Code

Source Code

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★½
Edit this entry  
09
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Edit this entry  
03
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Edit this entry  
27
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
★★½
Edit this entry  
19
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Edit this entry  
17
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★½
Edit this entry  
14
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★
Edit this entry  
12
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★½
Edit this entry  
07
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★½
Edit this entry  
03
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry