RSS feed for Kenned

Kenned has logged 330 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Proxima

Proxima

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Hunt for the Skinwalker

Hunt for the Skinwalker

2018
×
★★
Edit this entry  
23
Scoob!

Scoob!

2020
×
★½
Edit this entry  
23
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
Relic

Relic

2020
×
★★
Edit this entry  
16
Inheritance

Inheritance

2020
×
★½
Edit this entry  
16
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Uncle Tom

Uncle Tom

2020
×
Edit this entry  
14
Trespassers

Trespassers

2018
×
Edit this entry  
08
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Trust

Trust

2010
×
★★★
Edit this entry  
07
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2007
×
★★★★
Edit this entry  
06
Fool's Gold

Fool's Gold

2008
×
★½
Edit this entry  
06
Just Before I Go

Just Before I Go

2014
×
★★
Edit this entry  
03
Murder by Death

Murder by Death

1976
×
★★★★
Edit this entry  
02
Deception

Deception

2008
×
★½
Edit this entry  
02
The Switch

The Switch

2010
×
★★★
Edit this entry  
01
Untraceable

Untraceable

2008
×
★★½
Edit this entry  
29
Defending Jacob

Defending Jacob

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Big Game

Big Game

2014
×
★★
Edit this entry  
26
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Night Clerk

The Night Clerk

2020
×
★½
Edit this entry  
25
No Escape

No Escape

1994
×
★★½
Edit this entry  
25
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Witches

The Witches

1990
×
★★★½
Edit this entry  
21
Breaking In

Breaking In

2018
×
★½
Edit this entry  
21
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
Edit this entry  
20
Light of My Life

Light of My Life

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Beerfest

Beerfest

2006
×
★★★½
Edit this entry  
19
Bowfinger

Bowfinger

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Rememory

Rememory

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★½
Edit this entry  
16
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Kid

The Kid

2000
×
★★
Edit this entry  
14
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Used Cars

Used Cars

1980
×
★★★½
Edit this entry  
12
White Sands

White Sands

1992
×
★★★
Edit this entry  
12
Why Don't You Just Die!

Why Don't You Just Die!

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
My Spy

My Spy

2020
×
★★½
Edit this entry  
10
Surviving R. Kelly

Surviving R. Kelly

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Human Nature

Human Nature

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
06
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Valhalla

Valhalla

2019
×
★½
Edit this entry  
05
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Edit this entry  
05
Battle for the Planet of the Apes

Battle for the Planet of the Apes

1973
×
★★½
Edit this entry