Sort by

Aaron has logged 696 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Christiane F.

Christiane F.

1981
×
Read the review Edit this entry  
31
The Fan

The Fan

1982
×
Edit this entry  
31
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
Edit this entry  
30
True Confession

True Confession

1937
×
Read the review Edit this entry  
30
Twentieth Century

Twentieth Century

1934
×
Read the review Edit this entry  
30
PlayTime

PlayTime

1967
×
Edit this entry  
30
The Knack... and How to Get It

The Knack... and How to Get It

1965
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Friendly Persuasion

Friendly Persuasion

1956
×
Edit this entry  
29
Cluny Brown

Cluny Brown

1946
×
Edit this entry  
28
Magnolia

Magnolia

1999
×
Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tuesday, After Christmas

Tuesday, After Christmas

2010
×
Edit this entry  
25
The Others

The Others

2001
×
Read the review Edit this entry  
25
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
Edit this entry  
25
Remember the Night

Remember the Night

1940
×
Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
Read prior review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
Read the review Edit this entry  
23
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
Read the review Edit this entry  
23
Passengers

Passengers

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
Read the review Edit this entry  
21
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★
Edit this entry  
20
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
Edit this entry  
17
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
Edit this entry  
17
Spiral Jetty

Spiral Jetty

2017
×
Edit this entry  
17
The More the Merrier

The More the Merrier

1943
×
★★★
Edit this entry  
16
Night and the City

Night and the City

1950
×
★★★
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Light Sleeper

Light Sleeper

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
History Is Made at Night

History Is Made at Night

1937
×
Edit this entry  
11
The Smiling Lieutenant

The Smiling Lieutenant

1931
×
Read the review Edit this entry  
10
One, Two, Three

One, Two, Three

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Room at the Top

Room at the Top

1959
×
Edit this entry  
09
Carnage

Carnage

2011
×
Read the review Edit this entry  
08
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
Edit this entry  
08
Petulia

Petulia

1968
×
Edit this entry  
08
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Place in the Sun

A Place in the Sun

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sunrise: A Song of Two Humans

Sunrise: A Song of Two Humans

1927
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Stella Dallas

Stella Dallas

1937
×
Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
Edit this entry  
03
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry