Aaron has logged 74 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Their Finest

Their Finest

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Novitiate

Novitiate

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Family Life

Family Life

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Axolotl Overkill

Axolotl Overkill

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Golden Exits

Golden Exits

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Landline

Landline

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Vanishing of Sidney Hall

The Vanishing of Sidney Hall

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Intervention

The Intervention

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Running from Crazy

Running from Crazy

2013
×
Edit this entry  
22
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Staying Vertical

Staying Vertical

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bigger Than Life

Bigger Than Life

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cavalcade

Cavalcade

1933
×
Read the review Edit this entry  
21
Being Julia

Being Julia

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
My Brilliant Career

My Brilliant Career

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thief

Thief

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blonde Crazy

Blonde Crazy

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Clash by Night

Clash by Night

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
To Be or Not to Be

To Be or Not to Be

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mother and Son

Mother and Son

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Letter to Three Wives

A Letter to Three Wives

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
La Cérémonie

La Cérémonie

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

2016
×
Read the review Edit this entry  
15
Talk to Her

Talk to Her

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Julieta

Julieta

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mouchette

Mouchette

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Klute

Klute

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
They Live by Night

They Live by Night

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry