Sort by

Aaron has logged 57 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Landline

Landline

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Heavenly Creatures

Heavenly Creatures

1994
×
Edit this entry  
30
Goodbye to Language

Goodbye to Language

2014
×
Read the review Edit this entry  
30
Point Break

Point Break

1991
×
Read the review Edit this entry  
29
Leap Year

Leap Year

2010
×
Read the review Edit this entry  
28
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Orpheus

Orpheus

1950
×
★★★★
Edit this entry  
24
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
Read the review Edit this entry  
23
The Asphalt Jungle

The Asphalt Jungle

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
True Stories

True Stories

1986
×
Read the review Edit this entry  
22
Real Life

Real Life

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Blood of a Poet

The Blood of a Poet

1932
×
Read the review Edit this entry  
22
Rollover

Rollover

1981
×
Read the review Edit this entry  
22
Pandora's Box

Pandora's Box

1929
×
Edit this entry  
22
Woman of the Year

Woman of the Year

1942
×
★★★
Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Magician

The Magician

1958
×
Edit this entry  
20
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★
Edit this entry  
16
Mother

Mother

2009
×
Edit this entry  
15
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
Read the review Edit this entry  
12
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
I Knew Her Well

I Knew Her Well

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
My Darling Clementine

My Darling Clementine

1946
×
Read the review Edit this entry  
09
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Secret Sunshine

Secret Sunshine

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Closely Watched Trains

Closely Watched Trains

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Fill the Void

Fill the Void

2012
×
★★
Edit this entry  
08
Medium Cool

Medium Cool

1969
×
★★★
Edit this entry  
08
The Informer

The Informer

1935
×
★★★
Edit this entry  
08
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Draughtsman's Contract

The Draughtsman's Contract

1982
×
Edit this entry  
07
Branded to Kill

Branded to Kill

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Mortal Storm

The Mortal Storm

1940
×
Edit this entry  
05
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Divorce Italian Style

Divorce Italian Style

1961
×
Read the review Edit this entry  
04
All or Nothing

All or Nothing

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
I Am Cuba

I Am Cuba

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Exotica

Exotica

1994
×
Read prior review Edit this entry  
03
The Fallen Idol

The Fallen Idol

1948
×
★★★
Edit this entry  
03
Buena Vista Social Club

Buena Vista Social Club

1999
×
Edit this entry  
02
Vernon, Florida

Vernon, Florida

1981
×
Edit this entry