Aaron has logged 61 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
You and the Night

You and the Night

2013
×
★★
Edit this entry  
31
Down with Love

Down with Love

2003
×
Read the review Edit this entry  
31
Afterglow

Afterglow

1997
×
Edit this entry  
30
The Magic Flute

The Magic Flute

1975
×
★★
Edit this entry  
29
Widows

Widows

2018
×
Edit this entry  
28
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
Edit this entry  
28
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Body Double

Body Double

1984
×
Edit this entry  
26
Behind the Candelabra

Behind the Candelabra

2013
×
Edit this entry  
26
Embrace of the Serpent

Embrace of the Serpent

2015
×
Edit this entry  
26
The Postman Always Rings Twice

The Postman Always Rings Twice

1946
×
Read the review Edit this entry  
25
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
La Jetée

La Jetée

1962
×
Read the review Edit this entry  
24
Heaven Is Still Far Away

Heaven Is Still Far Away

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tully

Tully

2018
×
Edit this entry  
21
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Edit this entry  
21
She's Funny That Way

She's Funny That Way

2014
×
Edit this entry  
21
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★
Edit this entry  
21
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wild Pear Tree

The Wild Pear Tree

2018
×
Edit this entry  
19
The Image Book

The Image Book

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
In My Room

In My Room

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dogman

Dogman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
The Dead and the Others

The Dead and the Others

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sofia

Sofia

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
Edit this entry  
16
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Girl

Girl

2018
×
Edit this entry  
13
Girls of the Sun

Girls of the Sun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
3 Faces

3 Faces

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jane Fonda in Five Acts

Jane Fonda in Five Acts

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
The Spy Gone North

The Spy Gone North

2018
×
Edit this entry  
11
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
Edit this entry  
11
El Angel

El Angel

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Sorry Angel

Sorry Angel

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Yomeddine

Yomeddine

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Leto

Leto

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry