Aaron has logged 45 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
Pale Flower

Pale Flower

1964
×
Edit this entry  
29
Blonde Venus

Blonde Venus

1932
×
Edit this entry  
29
El sur

El sur

1983
×
Read the review Edit this entry  
29
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Diamantino

Diamantino

2018
×
Edit this entry  
27
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
Edit this entry  
27
Femme Fatale

Femme Fatale

2002
×
Read the review Edit this entry  
27
The Party

The Party

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
The Storm Within

The Storm Within

1948
×
Edit this entry  
18
The Favourite

The Favourite

2018
×
Read prior review Edit this entry  
17
Hi, Mom!

Hi, Mom!

1970
×
Edit this entry  
17
Magpie

Magpie

2014
×
Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Four Boys in a Volvo

Four Boys in a Volvo

1996
×
Edit this entry  
15
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
Read the review Edit this entry  
15
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
Read prior review Edit this entry  
15
Rapture

Rapture

1965
×
Edit this entry  
15
The Sweet Hereafter

The Sweet Hereafter

1997
×
Edit this entry  
14
The Silence of the Sea

The Silence of the Sea

1949
×
Read the review Edit this entry  
14
Local Hero

Local Hero

1983
×
Edit this entry  
14
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
The Clock

The Clock

1945
×
★★★★
Edit this entry  
13
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★
Edit this entry  
12
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
Read the review Edit this entry  
12
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
Edit this entry  
11
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★
Edit this entry  
10
The Scarlet Empress

The Scarlet Empress

1934
×
Edit this entry  
10
Stormy Waters

Stormy Waters

1941
×
★★★
Edit this entry  
10
Face/Off

Face/Off

1997
×
Edit this entry  
09
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★
Edit this entry  
08
Peggy Sue Got Married

Peggy Sue Got Married

1986
×
★★★
Edit this entry  
08
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Solaris

Solaris

1972
×
Edit this entry  
07
Ninotchka

Ninotchka

1939
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
Read prior review Edit this entry  
06
So This Is Paris

So This Is Paris

1926
×
Read the review Edit this entry  
06
Detective Story

Detective Story

1951
×
Edit this entry  
05
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
Edit this entry  
04
Murmur of the Heart

Murmur of the Heart

1971
×
Edit this entry  
03
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
Edit this entry  
03
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
Edit this entry  
01
Jaws

Jaws

1975
×
Read the review Edit this entry