Aaron has logged 42 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dead of Night

Dead of Night

1974
×
Edit this entry  
31
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
Edit this entry  
31
The Right Stuff

The Right Stuff

1983
×
Edit this entry  
29
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
Edit this entry  
24
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
Edit this entry  
23
New Rose Hotel

New Rose Hotel

1998
×
Edit this entry  
22
Catch My Soul

Catch My Soul

1974
×
Read the review Edit this entry  
21
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blume in Love

Blume in Love

1973
×
Edit this entry  
21
Time After Time

Time After Time

1979
×
Edit this entry  
19
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Key Largo

Key Largo

1948
×
Edit this entry  
16
Hairspray

Hairspray

1988
×
Edit this entry  
14
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
Edit this entry  
14
Rolling Thunder

Rolling Thunder

1977
×
★★★★
Edit this entry  
14
Secret Beyond the Door

Secret Beyond the Door

1947
×
★★★½
Edit this entry  
14
Last Year at Marienbad

Last Year at Marienbad

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Starstruck

Starstruck

1982
×
Edit this entry  
12
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Bucket of Blood

A Bucket of Blood

1959
×
Edit this entry  
09
Bloody Mama

Bloody Mama

1970
×
Edit this entry  
09
Little Women

Little Women

2019
×
Edit this entry  
07
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
Edit this entry  
07
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
Read the review Edit this entry  
07
The Strange One

The Strange One

1957
×
Read the review Edit this entry  
07
The Big Knife

The Big Knife

1955
×
Edit this entry  
06
Slacker

Slacker

1990
×
Read prior review Edit this entry  
06
Taxi zum Klo

Taxi zum Klo

1980
×
Edit this entry  
06
Macabre

Macabre

1980
×
Edit this entry  
06
Special Effects

Special Effects

1984
×
Edit this entry  
06
Blackboard Jungle

Blackboard Jungle

1955
×
Edit this entry  
05
Hard Ticket to Hawaii

Hard Ticket to Hawaii

1987
×
Read the review Edit this entry  
05
Next Stop, Greenwich Village

Next Stop, Greenwich Village

1976
×
Edit this entry  
05
In Search of Gregory

In Search of Gregory

1969
×
★★
Edit this entry  
05
The Defiant Ones

The Defiant Ones

1958
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Boy Friend

The Boy Friend

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★
Edit this entry  
04
Diner

Diner

1982
×
Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Thieves Like Us

Thieves Like Us

1974
×
Edit this entry