Sort by

Sucheing has logged 352 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Canvas

Canvas

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dracula

Dracula

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Carmel: Who Killed Maria Marta?

Carmel: Who Killed Maria Marta?

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Fresh Prince of Bel-Air Reunion

The Fresh Prince of Bel-Air Reunion

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Scandal in Sorrento

Scandal in Sorrento

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Marshall

Marshall

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Geostorm

Geostorm

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jerry Seinfeld: I'm Telling You for the Last Time

Jerry Seinfeld: I'm Telling You for the Last Time

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Gabriel Iglesias: One Show Fits All

Gabriel Iglesias: One Show Fits All

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Gabriel Iglesias: I'm Sorry for What I Said When I Was Hungry

Gabriel Iglesias: I'm Sorry for What I Said When I Was Hungry

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Father of the Bride Part 3 (ish)

Father of the Bride Part 3 (ish)

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Fred Armisen: Standup for Drummers

Fred Armisen: Standup for Drummers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rebecca

Rebecca

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Elvira I Will Give You My Life But I'm Using It

Elvira I Will Give You My Life But I'm Using It

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Unsolved Mysteries: Lady in the Lake

Unsolved Mysteries: Lady in the Lake

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Unsolved Mysteries: Stolen Kids

Unsolved Mysteries: Stolen Kids

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Unsolved Mysteries: Death Row Fugitive

Unsolved Mysteries: Death Row Fugitive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Unsolved Mysteries: Tsunami Spirits

Unsolved Mysteries: Tsunami Spirits

×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Unsolved Mysteries: Washington Inside Murder

Unsolved Mysteries: Washington Inside Murder

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry