Sort by

syd has logged 25 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Paterson

Paterson

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry