Sue1988 has logged 105 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Together

Together

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Nobody

Nobody

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★
Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Awake

Awake

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Colombiana

Colombiana

2011
×
★★★½
Edit this entry  
05
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★
Edit this entry  
04
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Edit this entry  
03
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Chicago

Chicago

2002
×
★★
Edit this entry  
28
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
My Salinger Year

My Salinger Year

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Edit this entry  
10
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★½
Edit this entry  
08
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★
Edit this entry  
04
Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★
Edit this entry  
01
The Battle for Britney: Fans, Cash and a Conservatorship

The Battle for Britney: Fans, Cash and a Conservatorship

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
Friendsgiving

Friendsgiving

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
01
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Justice Society: World War II

Justice Society: World War II

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★½
Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Waterworld

Waterworld

1995
×
★★★★
Edit this entry  
20
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★
Edit this entry  
20
The Courier

The Courier

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Infinity Train

Infinity Train

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Night Clerk

The Night Clerk

2020
×
★★★
Edit this entry