Sort by

Sue has logged 34 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Satantango

Satantango

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Supa Modo

Supa Modo

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Trader

The Trader

2018
×
Edit this entry  
26
Canvas

Canvas

2020
×
Edit this entry  
26
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Freddie Mercury - Love Me Like There’s No Tomorrow

Freddie Mercury - Love Me Like There’s No Tomorrow

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
Edit this entry  
24
Symphony in Black: A Rhapsody of Negro Life

Symphony in Black: A Rhapsody of Negro Life

1935
×
Edit this entry  
23
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★
Edit this entry  
23
White Hole

White Hole

1979
×
Edit this entry  
23
Promare

Promare

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
His House

His House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Thirteenth Year

The Thirteenth Year

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lick the Star

Lick the Star

1998
×
★★★½
Edit this entry  
14
Scorpio Rising

Scorpio Rising

1963
×
Edit this entry  
13
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Waking Life

Waking Life

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ghosts of Sugar Land

Ghosts of Sugar Land

2019
×
Edit this entry  
05
Atman

Atman

1975
×
Read the review Edit this entry  
05
Big

Big

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Anima

Anima

2019
×
Edit this entry  
04
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Phantom

Phantom

1975
×
Edit this entry  
01
Shift

Shift

1982
×
Read the review Edit this entry  
01
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry