sugarate00 has logged 239 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Brave

Brave

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mister Rogers: It's You I Like

Mister Rogers: It's You I Like

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Predator

Predator

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry