• Beanie Mania

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • True Story

    ★★

  • Dr. Brain

    ★★★½

  • Eternals

    ★★

  • Found

    ★★★½

  • New York Ninja

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

  • Britney vs. Spears

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Listening to Kenny G

    ★★★½

  • LuLaRich

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Malignant

    ★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★

  • NYC Epicenters 9/11➔2021½

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★½

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ½

  • Pig

    ★★★½

  • McCartney 3, 2, 1

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★

  • Blue Bayou

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★★

  • Val

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★

  • The One and Only Dick Gregory

    ★★★★

  • Luca

    ★★★

  • Bitchin': The Sound and Fury of Rick James

    ★★★½

  • Lady Boss: The Jackie Collins Story

    ★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • Plan B

    ★★★½

  • 1971: The Year That Music Changed Everything

    ★★★★

  • The Crime of the Century

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Sasquatch

    ★★½

  • American Oz

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Exterminate All the Brutes

    ★★★½

  • This Is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Seaspiracy

    ★★★

  • Q: Into the Storm

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★

  • Who Is Lun*na Menoh?

    ★★★★★

  • Boogie

    ★★★½

  • Persona: The Dark Truth Behind Personality Tests

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

  • Murder Among the Mormons

    ★★★½

  • TINA

    ★★★★

  • Age of Samurai: Battle for Japan

    ★★★

  • Allen v. Farrow

    ★★★½