Sort by

Brandon Smith has logged 30 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Eagles of Death Metal - Nos Amis (Our Friends)

Eagles of Death Metal - Nos Amis (Our Friends)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★½
Edit this entry  
29
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★
Edit this entry  
29
A Field in England

A Field in England

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
27
A Short Film About Love

A Short Film About Love

1988
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Blue Note

The Blue Note

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
It

It

1990
×
★½
Edit this entry  
21
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Deus ex Machina: The Philosophy of Donnie Darko

Deus ex Machina: The Philosophy of Donnie Darko

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Fury

The Fury

1978
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Black Book

Black Book

2006
×
★★★★
Edit this entry  
12
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Ghost in the Shell 2: Innocence

Ghost in the Shell 2: Innocence

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Vault of Horror

The Vault of Horror

1973
×
★★★
Edit this entry  
08
Tales from the Crypt

Tales from the Crypt

1972
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Void

The Void

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Dark Half

The Dark Half

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hellraiser: Inferno

Hellraiser: Inferno

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★
Edit this entry  
01
Monkey Shines

Monkey Shines

1988
×
★★★
Edit this entry