Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Watcher

Watcher

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Brain

The Brain

1988
×
★★★
Edit this entry  
26
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★
Edit this entry  
16
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★½
Edit this entry  
09
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★½
Edit this entry  
09
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Dashcam

Dashcam

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
The Fog

The Fog

1980
×
★★★½
Edit this entry  
25
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Cellar

The Cellar

2022
×
★★½
Edit this entry  
22
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Edit this entry  
22
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
20
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★½
Edit this entry  
19
Men

Men

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★
Edit this entry  
18
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
17
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
16
House

House

1977
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Hostel

Hostel

2005
×
★★★
Edit this entry  
10
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★½
Edit this entry  
27
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Father Stu

Father Stu

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Con Air

Con Air

1997
×
★★★½
Edit this entry  
15
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★½
Edit this entry  
13
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★
Edit this entry  
09
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Bubble

The Bubble

2022
×
★★
Edit this entry  
31
Morbius

Morbius

2022
×
★★
Edit this entry  
28
All My Friends Hate Me

All My Friends Hate Me

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Edit this entry