• Peninsula

    ★★★

  • 1917

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Train to Busan

    ★★★★★

  • Like Crazy

    ★★★★½

  • Rushmore

    ★★★½

  • The Celebration

    ★★★★

  • A Better Tomorrow

    ★★★★½

  • Vagabond

    ★★★★½

  • The Holy Mountain

  • The Graduate

    ★★★★★

  • Breathless

    ★★★★½

  • Casablanca

    ★★★★½