Sort by
  • Article 370

    ★★★

  • Kacher Manush Dure Thuiya

    ★★★½

  • Buk Pocket Er Golpo

    ★★★½

  • Teri Baaton Mein Aisa Uljha Jiya

    ★★½

  • Fighter

    ★★★

  • Hubba

    ★★

  • Ayalaan

    ★★★

  • Merry Christmas

    ★★★★

  • Hanu-Man

    ★★★½

  • Captain Miller

    ★★★½

  • Guntur Kaaram

    ★★

  • Saba Nayagan

    ★★★

  • Neru

    ★★★

  • Salaar

    ★★★

  • Dunki

    ★★★½

  • Hi Nanna

    ★★★★

  • Parking

    ★★★½

  • Animal

    ★½

  • Joe

    ★★★½

  • Aadikeshava

  • Kaathal – The Core

    ★★★

  • Mangalavaaram

    ★★★

  • Sesham Mike-il Fathima

    ★★

  • Sapta Sagaradaache Ello - Side B

    ★★★

  • Tiger 3

    ★★½

  • Jigarthanda DoubleX

    ★★★½

  • Maa Oori Polimera 2

    ★★★½

  • 12th Fail

    ★★★★

  • Dawshom Awbotaar

    ★★½

  • Raktabeej

    ★★★

  • Tiger Nageswara Rao

    ★★

  • Bhagavanth Kesari

    ★★★

  • Leo

    ★★★

  • Ratham

    ★★

  • Irugapatru

    ★★★½

  • The Road

    ★★★

  • Nowhere

    ★★★½

  • Chithha

    ★★★★

  • Kannur Squad

    ★★★★

  • Iraivan

    ★★½

  • Skanda

  • Pet Sematary: Bloodlines

    ★★

  • Punormilone

    ★★★

  • Mark Antony

    ★★

  • Miss. Shetty Mr. Polishetty

    ★★★

  • Jawan

    ★★★

  • The Nun II

    ★★½

  • Rangoli

    ★★★

  • Sapta Sagaradaache Ello – Side A

    ★★★★

  • Kushi

    ★★½

  • Toby

    ★★★½

  • RDX: Robert Dony Xavier

    ★★★

  • King of Kotha

    ★★

  • Guns & Gulaabs

    ★★★½

  • Jailer

    ★★★

  • Rocky Aur Rani Kii Prem Kahaani

    ★★

  • BRO

    ★½

  • Kolai

    ★★½

  • Bawaal

    ★★★

  • Hidimbha

    ★★★

  • Baby

    ★★★

  • Maaveeran

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★½

  • Punorjonmo Antim Porbo

    ★★½

  • Maamannan

    ★★★½

  • Surongo

    ★★★

  • Spy

    ★½

  • Satyaprem Ki Katha

    ★★★

  • Samajavaragamana

    ★★½

  • Dhoomam

    ★★½

  • Adipurush

    ½