• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★★

  • Free Solo

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Patrick

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Bao

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★

  • Harry Styles at the BBC

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★

  • Diana: In Her Own Words

    ★★★★★

  • Harry Styles: Behind the Album

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • God's Own Country

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Me Before You

    ★★★★

  • Creed

    ★★★★★

  • The Martian

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Her

    ★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • The Avengers

    ★★★★

  • Free Hugs

    ★★★★

  • La luna

  • Drive

    ★★★★

  • Thor

    ★★★

  • Red Riding Hood

  • Gulliver's Travels

    ★★

  • Love & Other Drugs

    ★★★★★

  • Despicable Me

    ★★★★★

  • Nanny McPhee and the Big Bang

    ★★★½

  • The Assailant

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Twilight

    ★★★

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • Evan Almighty

    ★★½

  • Pride & Prejudice

    ★★★★★

  • Brokeback Mountain

    ★★★★½

  • Constantine

    ★★★