duda has logged 52 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Carta aberta à Gilberto Nogueira (...)

Carta aberta à Gilberto Nogueira (...)

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Free Solo

Free Solo

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Diana: In Her Own Words

Diana: In Her Own Words

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Martian

The Martian

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Evan Almighty

Evan Almighty

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Modern Times

Modern Times

1936
×
Edit this entry  
20
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bao

Bao

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
La luna

La luna

2011
×
Read the review Edit this entry  
15
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
Edit this entry  
11
Patrick

Patrick

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Harry Styles at the BBC

Harry Styles at the BBC

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nanny McPhee and the Big Bang

Nanny McPhee and the Big Bang

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gulliver's Travels

Gulliver's Travels

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Free Hugs

Free Hugs

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry