Summer has logged 15 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Read the review Edit this entry  
18
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry