• 1917

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ½

  • Annabelle Comes Home

    ½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Ma

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Marianne & Leonard: Words of Love

    ★★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • The Nun

    ★½

  • Boy Erased

    ★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • The First Purge

  • A Very English Scandal

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★★★

  • Cold War

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Duck Butter

    ★★

  • Alex Strangelove

    ★★

  • For the Hungry Boy

    ★★★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Assassination Nation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★★½

  • Saturation

    ★★★★★

  • Billy Star

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Coco

    ★★½

  • Creep 2

    ★★★½

  • Jane

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Happy End

    ★★★½

  • Faces Places

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Song to Song

    ★★★★★

  • God's Own Country

    ★★★★★

  • Beach Rats

    ★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½