mariana has logged 147 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jackass 2.5

Jackass 2.5

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Roma

Roma

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Concrete Night

Concrete Night

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rabbit's Moon

Rabbit's Moon

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
IRL

IRL

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Angst

Angst

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Fly

The Fly

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Gozu

Gozu

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tropico

Tropico

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Patriotism

Patriotism

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Author: The JT LeRoy Story

Author: The JT LeRoy Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Code Unknown

Code Unknown

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Shining

The Shining

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Zero Day

Zero Day

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Nun

The Nun

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Running on Empty

Running on Empty

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry