Sort by

Maz has logged 22 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Interview

The Interview

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Water for Elephants

Water for Elephants

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry