• Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Moxie

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★

  • A California Christmas

    ★★½

  • The Dry

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Let Him Go

    ★★★

  • Holidate

    ★★½

  • The Undoing

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★½

  • This Is Paris

  • Penguin Bloom

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★

  • All Together Now

    ★★★

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★★

  • Chemical Hearts

    ★★★

  • I Used to Go Here

    ★★★

  • Summerland

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • I Know This Much Is True

    ★★★★½

  • Valley Girl

    ★★★

  • Becoming

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★★

  • Murder to Mercy: The Cyntoia Brown Story

  • A Secret Love

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★½

  • The Willoughbys

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Stargirl

    ★★★

  • The Way Back

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Natalie Wood: What Remains Behind

  • Horse Girl

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Relic

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Miss Americana

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Togo

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½