sundiallove has logged 356 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★
Edit this entry  
30
Hudson Hawk

Hudson Hawk

1991
×
★★½
Edit this entry  
28
H Is for Happiness

H Is for Happiness

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
French Kiss

French Kiss

1995
×
★★★
Edit this entry  
18
A California Christmas

A California Christmas

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
Flesh + Blood

Flesh + Blood

1985
×
★★★
Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
God Help the Girl

God Help the Girl

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★
Edit this entry  
30
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
I Know This Much Is True

I Know This Much Is True

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
Mrs Brown

Mrs Brown

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Bound

Bound

1996
×
★★★½
Edit this entry  
10
Margaret

Margaret

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
You Can Count on Me

You Can Count on Me

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Eternal Beauty

Eternal Beauty

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gloria

Gloria

1980
×
★★★
Edit this entry  
05
8MM

8MM

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Relic

Relic

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blame

Blame

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Birds

The Birds

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Storytelling

Storytelling

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry