sundiallove has logged 48 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Touch of Sin

A Touch of Sin

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Harry Brown

Harry Brown

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bright Days Ahead

Bright Days Ahead

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jane Got a Gun

Jane Got a Gun

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Matter of Life and Death

A Matter of Life and Death

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lust, Caution

Lust, Caution

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thief

Thief

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Elena

Elena

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Very Good Girls

Very Good Girls

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Some Kind of Wonderful

Some Kind of Wonderful

1987
×
★★★★
Edit this entry  
14
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Troll 2

Troll 2

1990
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Burying the Ex

Burying the Ex

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★
Edit this entry  
10
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★
Edit this entry  
09
Unbroken

Unbroken

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ava

Ava

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Elisa & Marcela

Elisa & Marcela

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
This Is England

This Is England

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Commando

Commando

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Porto

Porto

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Face of Another

The Face of Another

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mother

Mother

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The New Romantic

The New Romantic

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Emma

Emma

2009
×
★★★★
Edit this entry  
01
Tanner Hall

Tanner Hall

2009
×
★★½
Edit this entry