andreza has logged 264 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Starter for 10

Starter for 10

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
30
How It Ends

How It Ends

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
What If

What If

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Lulli

Lulli

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Holiday Calendar

The Holiday Calendar

2018
×
★★
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Back to the Outback

Back to the Outback

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
End of Sentence

End of Sentence

2019
×
★½
Edit this entry  
19
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Dune

Dune

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
30
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
CODA

CODA

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Twist

Twist

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★
Edit this entry  
21
Just Short of Perfect

Just Short of Perfect

2021
×
Edit this entry  
21
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The True Adventures of Wolfboy

The True Adventures of Wolfboy

2019
×
★½
Edit this entry  
10
Passing

Passing

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Benedetta

Benedetta

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Edit this entry  
05
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
My Spy

My Spy

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Monster-in-Law

Monster-in-Law

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
01
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Edit this entry  
31
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★
Edit this entry  
27
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★
Edit this entry