Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Murmuring

The Murmuring

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Meet Me in the Bathroom

Meet Me in the Bathroom

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Il Buco

Il Buco

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Girl Picture

Girl Picture

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
INU-OH

INU-OH

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Birdboy: The Forgotten Children

Birdboy: The Forgotten Children

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Poly Styrene: I Am a Cliché

Poly Styrene: I Am a Cliché

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Peppermint Soda

Peppermint Soda

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Belle

Belle

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Yuni

Yuni

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Revue Starlight: The Movie

Revue Starlight: The Movie

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Violet Evergarden: The Movie

Violet Evergarden: The Movie

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Velvet Vampire

The Velvet Vampire

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
To the Ends of the Earth

To the Ends of the Earth

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Aria the Crepuscolo

Aria the Crepuscolo

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry