• The Murmuring

    The Murmuring

    ★★★★½

    hauntingly beautiful!!

  • Glass Onion

    Glass Onion

    ★★★★

    7/10 movie but janelle monae was 10/10

  • Meet Me in the Bathroom

    Meet Me in the Bathroom

    ★★★½

    james murphy is a little bitch boy

  • Wendell & Wild

    Wendell & Wild

    ★★★★

    so so so glad kids have this movie

  • In Fabric

    In Fabric

    ★★★★½

    me and the bad bitch i pulled by being autistic about household appliances

  • Girl Picture

    Girl Picture

    ★★★★★

    perfect

  • Aftersun

    Aftersun

    ★★★★

    never thought I would cry to an under pressure needledrop. beautiful movie.

  • INU-OH

    INU-OH

    ★★★★

    sometimes a movie can be so transgender

  • Bodies Bodies Bodies

    Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

    rachel sennott!!!!!!

  • Nope

    Nope

    ★★★★

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    i could have an intelligent take on this movie but all i can think of is alien vagina monster and keke palmer is hot sorry folks

  • Desert Hearts

    Desert Hearts

    ★★★★½

    oh my aching gay heart

  • Birdboy: The Forgotten Children

    Birdboy: The Forgotten Children

    ★★★

    acab