• Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★★½

  • Blair Witch

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • The Little Prince

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • Love, Rosie

    ★★★★

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★½

  • Frozen

    ★★★★

  • The Great Gatsby

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★½

  • Ernest & Celestine

    ★★★★½

  • Friends with Benefits

    ★★★

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★★

  • Love & Other Drugs

    ★★★

  • Easy A

    ★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • Valentine's Day

    ★★★

  • Julie & Julia

    ★★★½

  • Orphan

    ★★★★

  • Bride Wars

    ★★★

  • Marley & Me

    ★★★★

  • Ponyo

    ★★★★★

  • Sunshine Cleaning

    ★★½

  • Stardust

    ★★★★★

  • Hot Fuzz

    ★★★★

  • The Devil Wears Prada

    ★★★★★

  • Aquamarine

    ★★★½

  • Mr. & Mrs. Smith

    ★★★½

  • The Princess Diaries 2: Royal Engagement

    ★★★½

  • A Cinderella Story

    ★★★★½

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • Divine Secrets of the Ya-Ya Sisterhood

    ★★★★★

  • Riding in Cars with Boys

    ★★★★

  • The Princess Diaries

    ★★★★★

  • Patch Adams

    ★★★★★

  • You've Got Mail

    ★★★½

  • EverAfter

    ★★★★½

  • The Parent Trap

    ★★★★

  • Anastasia

    ★★★★★

  • The Crucible

    ★★★½

  • A Little Princess

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Interview with the Vampire

    ★★★★½

  • Mrs. Doubtfire

    ★★★★

  • Father of the Bride

    ★★★½

  • Heathers

    ★★★★★

  • The Princess Bride

    ★★★★★

  • Roxanne

    ★★★

  • Hello, Dolly!

    ★★★★

  • The Sound of Music

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Meet Me in St. Louis

    ★★★★

  • The Wizard of Oz

    ★★★★★