Sort by

Lauren has logged 33 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Babel

Babel

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Phantom Carriage

The Phantom Carriage

1921
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bad Day at Black Rock

Bad Day at Black Rock

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The 6th Day

The 6th Day

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Only You

Only You

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
District 13: Ultimatum

District 13: Ultimatum

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Captive State

Captive State

2019
×
★★
Read the review Edit this entry