Sort by

Lauren has logged 41 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
1408

1408

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vivacious Lady

Vivacious Lady

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
American Made

American Made

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Monkey Business

Monkey Business

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Phantom

The Phantom

1931
×
Read the review Edit this entry  
25
The Dark Eyes of London

The Dark Eyes of London

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scrooge

Scrooge

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
This Gun for Hire

This Gun for Hire

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Night of the Lepus

Night of the Lepus

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rififi

Rififi

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1931
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Valley of the Dragons

Valley of the Dragons

1961
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
UHF

UHF

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Leave Her to Heaven

Leave Her to Heaven

1945
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry