• Further Beyond

  • Arrival

    ★★★

  • The Neon Demon

    ★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★½

  • American Honey

    ★★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • Midnight Special

    ★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Creed

    ★★★★

  • Spectre

    ★½

  • Regression

    ★½

  • Crimson Peak

    ★★★½

  • High-Rise

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★½

  • Spotlight

    ★★★★

  • Legend

    ★★

  • Show Me a Hero

    ★★★★★

  • Macbeth

    ★★★

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Sicario

    ★★★★

  • Carol

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★

  • Slow West

    ★★★★

  • Mistress America

    ★★★★½

  • The Witch

    ★★★★

  • Tangerine

    ★★★★½

  • World of Tomorrow

    ★★★★★

  • Blackhat

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★

  • American Sniper

    ★★

  • A Most Violent Year

    ★★★½

  • John Wick

    ★★½

  • Lava

    ★★★

  • Inherent Vice

    ★★★★★

  • The Mushrooms

    ★★½

  • Eat Your Bones

    ★★★½

  • The Duke of Burgundy

    ★★★★★

  • Predestination

    ★★★½

  • Wild Tales

    ★★★★½

  • The One I Love

    ★★★★

  • Clouds of Sils Maria

    ★★★★

  • Cold in July

    ★★★½

  • Two Days, One Night

    ★★★★★

  • Lost River

    ★★★½

  • It Follows

    ★★★★

  • The Two Faces of January

    ★★★

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★★

  • Calvary

    ★★★★½

  • Boyhood

    ★★★★★

  • The Guest

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★★½

  • The Tale of the Princess Kaguya

    ★★★★★

  • Saving Mr. Banks

  • Enemy

    ★★★

  • Night Moves

    ★★★

  • Computer Chess

    ★★★★½

  • Only Lovers Left Alive

    ★★★★

  • Fateful Findings

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★½

  • Short Term 12

    ★★★½

  • It Felt Like Love

    ★★★

  • The Master

    ★★★★★