Robert (on hiatus) has logged 22 entries for films during July 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Who Killed Captain Alex?

Who Killed Captain Alex?

2010
×
Read the review Edit this entry  
25
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★½
Edit this entry  
24
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★
Edit this entry  
21
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Warrior

Warrior

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
Read the review Edit this entry  
18
Green Room

Green Room

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Descent

The Descent

2005
×
Read the review Edit this entry  
16
The Ring

The Ring

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Judge

The Judge

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Dredd

Dredd

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Raid

The Raid

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry