Sort by

Alex has logged 193 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Levelling

The Levelling

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bright

Bright

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Wish for Christmas

A Wish for Christmas

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hollidaysburg

Hollidaysburg

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Trouble with Angels

The Trouble with Angels

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Queen of Versailles

The Queen of Versailles

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cars

Cars

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
XX

XX

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Carrie Pilby

Carrie Pilby

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
One of Us

One of Us

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Punisher: War Zone

Punisher: War Zone

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shot Caller

Shot Caller

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Band Aid

Band Aid

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
First They Killed My Father

First They Killed My Father

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lemon

Lemon

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry