Sort by

Superargo has logged 315 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★
Edit this entry  
29
Togo

Togo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Little Joe

Little Joe

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Corky Romano

Corky Romano

2001
×
★★★½
Edit this entry  
28
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little

Little

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Villains

Villains

2019
×
★½
Edit this entry  
26
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Frantic

Frantic

1988
×
★★★
Edit this entry  
22
This Is the Last Dam Run of Likker I'll Ever Make

This Is the Last Dam Run of Likker I'll Ever Make

2002
×
★★★★
Edit this entry  
22
Don't Let Go

Don't Let Go

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Mule

The Mule

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Doctor Mordrid

Doctor Mordrid

1992
×
★★
Edit this entry  
18
War Party

War Party

1988
×
★★★½
Edit this entry  
16
Sleeping Dogs Lie

Sleeping Dogs Lie

2006
×
★★★
Edit this entry  
14
6 Underground

6 Underground

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Golden Child

The Golden Child

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Popeye

Popeye

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Depraved

Depraved

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Noelle

Noelle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Splice

Splice

2009
×
★★★★
Edit this entry  
22
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Species: The Awakening

Species: The Awakening

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Species III

Species III

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Species II

Species II

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Species

Species

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Roar

Roar

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kill Chain

Kill Chain

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Avengement

Avengement

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry