Sort by

Superargo has logged 30 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Momo: The Missouri Monster

Momo: The Missouri Monster

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Stockholm

Stockholm

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Shaft

Shaft

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Darlin'

Darlin'

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Strange Illusion

Strange Illusion

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Anna

Anna

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Young Sherlock Holmes

Young Sherlock Holmes

1985
×
★★★
Edit this entry  
22
Replicas

Replicas

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Detour

Detour

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Hustle

The Hustle

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Climax

Climax

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Johnathan Documentary

The Amazing Johnathan Documentary

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ma

Ma

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cursed

Cursed

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry