Sarah🐉 has logged 289 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Village

The Village

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
Edit this entry  
19
Kit Kittredge: An American Girl

Kit Kittredge: An American Girl

2008
×
Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Queen of Versailles

The Queen of Versailles

2012
×
★★★
Edit this entry  
07
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
Edit this entry  
06
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Excision

Excision

2012
×
★★★½
Edit this entry  
02
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★½
Edit this entry  
18
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★½
Edit this entry  
18
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★½
Edit this entry  
18
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Edit this entry  
17
The Explorer

The Explorer

2013
×
Edit this entry  
17
M22

M22

2013
×
Edit this entry  
17
Migration

Migration

2012
×
Edit this entry  
17
The Sisterhood of Night

The Sisterhood of Night

2014
×
★★★
Edit this entry  
17
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Edit this entry  
16
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★
Edit this entry  
14
Green Book

Green Book

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
Edit this entry  
12
Mothlight

Mothlight

1963
×
Edit this entry  
12
Black Ice

Black Ice

1994
×
Edit this entry  
08
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dick

Dick

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Edit this entry  
03
Thanksgiving

Thanksgiving

2007
×
★★★★
Edit this entry  
03
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Edit this entry  
02
My Babysitter's a Vampire

My Babysitter's a Vampire

2010
×
★★★
Edit this entry