Sort by

Sarah🐉 has logged 169 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
Read the review Edit this entry  
30
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
Read the review Edit this entry  
18
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Edit this entry  
12
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Hair Love

Hair Love

2019
×
Edit this entry  
04
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Waves

Waves

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
It

It

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
½
Edit this entry  
15
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
Edit this entry  
31
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★
Read prior review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Countdown

Countdown

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
The Current War

The Current War

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Beau

Beau

2011
×
Edit this entry  
18
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
Edit this entry  
11
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Edit this entry  
09
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry