Sort by

Laurie has logged 379 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Hostiles

Hostiles

2017
×
★½
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Firebringer

Firebringer

2016
×
Edit this entry  
26
ABBA: In Concert

ABBA: In Concert

1979
×
Edit this entry  
21
1985

1985

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Snapshots

Snapshots

2018
×
Edit this entry  
19
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
Edit this entry  
16
Lizzie

Lizzie

2018
×
Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
Believer

Believer

2018
×
Edit this entry  
13
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★½
Edit this entry  
11
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Colette

Colette

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Angel Face

Angel Face

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
Nancy

Nancy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Prayer

The Prayer

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
I Think We're Alone Now

I Think We're Alone Now

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Get Ready with Me

Get Ready with Me

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Santa Claus

Santa Claus

2014
×
Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

1933
×
Edit this entry  
29
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
Edit this entry  
28
The Story of Adele H.

The Story of Adele H.

1975
×
Edit this entry  
27
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
25
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Feels

The Feels

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Sophie's Misfortunes

Sophie's Misfortunes

2016
×
Read the review Edit this entry  
15
The Wolfpack

The Wolfpack

2015
×
★★
Edit this entry  
09
Lez Bomb

Lez Bomb

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★
Edit this entry  
08
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★½
Edit this entry