Sort by

Laurie has logged 33 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
Read the review Edit this entry  
29
The Man Who Sleeps

The Man Who Sleeps

1974
×
Edit this entry  
28
Necktie

Necktie

2013
×
Edit this entry  
27
2036 Origin Unknown

2036 Origin Unknown

2018
×
Edit this entry  
26
Mirror

Mirror

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★½
Edit this entry  
20
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
Edit this entry  
17
Grandmother's Gold

Grandmother's Gold

2018
×
Edit this entry  
15
The Night Eats the World

The Night Eats the World

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Aimée & Jaguar

Aimée & Jaguar

1999
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Forest of the Lost Souls

The Forest of the Lost Souls

2017
×
Edit this entry  
12
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Waves '98

Waves '98

2015
×
Edit this entry  
07
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Irene & Marie

Irene & Marie

2015
×
Edit this entry  
05
You and the Night

You and the Night

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Islands

Islands

2017
×
Edit this entry  
05
By the Kiss

By the Kiss

2006
×
Edit this entry  
05
Minutes to Midnight

Minutes to Midnight

2018
×
Edit this entry  
04
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Apparition

The Apparition

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry