Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Montre jamais ça à personne

Montre jamais ça à personne

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lop & Ochō

Lop & Ochō

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Twins

The Twins

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
The Ninth Jedi

The Ninth Jedi

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Elder

The Elder

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Duel

The Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Tokyo Revengers

Tokyo Revengers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sink or Swim

Sink or Swim

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
21
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
If I Were a Rich Man

If I Were a Rich Man

2002
×
★★½
Edit this entry  
08
OSS 117: From Africa with Love

OSS 117: From Africa with Love

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Runaway

Runaway

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Annette

Annette

2021
×
Edit this entry  
05
Day for Night

Day for Night

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mississippi Burning

Mississippi Burning

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Megamind

Megamind

2010
×
★★★
Edit this entry  
03
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
OSS 117: Cairo, Nest of Spies

OSS 117: Cairo, Nest of Spies

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Devilman Crybaby

Devilman Crybaby

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pig

Pig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Happiness

Happiness

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
ERASED

ERASED

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Raw

Raw

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry