• Scream

    ★★★★

  • Beanie Mania

    ★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Power On: The Story of Xbox

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • The Most Reluctant Convert: The Untold Story of C.S. Lewis

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • The History of the Atlanta Falcons

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Till Death

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • F9

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Hunter Hunter

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Censor

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • In Search of Darkness - Part II

    ★★★½

  • The Boy Behind The Door

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • The Last Matinee

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Class Action Park

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Project Power

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★